Projektowanie i realizacja

Projektowanie form aluminiowych

Pod firmowym hasłem dotyczącym form, tłoczników i wykrojników mieści się szereg realizowanych przez taką firmę funkcji i usług. Jedną z nich jest projektowanie form wtryskowych.

Mieści się w tym opracowywanie projektu form służących do późniejszego wykonania namacalnych elementów z tworzyw sztucznych. W tym samym miejscu projekt może zostać przeniesiony na dalszy etap, czyli zostać zrealizowany, a więc można projekt przekształcić na faktyczne, wyprodukowane już formy.

Formy wtryskowe do plastiku

Z tych form można już będzie produkować konkretne elementy z tworzyw sztucznych. Można także osobno wyprodukować poszczególne detale, które będą samoistnie pełnić określone funkcje, lub będą połączone z innymi, większymi całościami, stanowiąc ich część. W takiej samej firmie można zlecić naszkicowanie i realizację innych usług i projektów, o pokrewnym kształcie.

Odlewy z aluminium

Mogą to być chociażby obszary związane z wysokociśnieniowym odlewaniem stopów aluminium. Do tego również wykorzystywane są specjalne formy, które najpierw trzeba zaprojektować, aby potem zgodnie z tym przystąpić do samej produkcji. Analogicznie jest w przypadku takich produktów, jak stemple, matryce, tłoczniki i innych tego typu elementów, odnośnie projektu i wykonania.