Dom spokojnej starości we Wrocławiu

Senior w domu seniora

Domy dla seniorów cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jeszcze dekadę temu na mapie tego rodzaju ośrodków było niewiele, ale dziś wyrastają jak grzyby po deszczu. Nic w tym dziwnego, skoro odsetek seniorów w naszym kraju sukcesywnie wzrasta.

Inwestorzy odpowiadają więc na potrzeby starszych Polaków oraz ich rodzin, dla których „oddanie” swoich rodziców czy dziadków pod całodobową opiekę staje się jedyną sensowną możliwością.

Kto trafia do domu seniora

Powodów, dla których seniorzy trafiają do domu starców jest wiele. Nie każdym może się bowiem zaopiekować rodzina lub przyjaciele. W większości przypadków młodsi członkowie familii pracują, głównie za granicą, i nie są w stanie pogodzić własnego życia osobistego i zawodowego z wielogodzinną opieką nad osobą w podeszłym wieku.

Na szczęście funkcję tę spełniają domy starców, które działają między innymi we Wrocławiu. Starsi ludzie są bowiem wszędzie, a ośrodki tworzone z myślą o nich powstają dziś także na obrzeżach dużych aglomeracji, w niewielkich miasteczkach, a także na wioskach.

Ostatnie lata życia

W tych ostatnich tworzone są obiekty z prawdziwego zdarzenia, gdzie senior ma możliwość kontaktu z naturą i spędzenia ostatnich lat życia w ciszy, spokoju i z wieloma udogodnieniami. Oczywiście może liczyć na opiekę wykwalifikowanej kadry, ma do dyspozycji wiele atrakcji, na przykład siłownie, basen, korty tenisowe, boisko.

Może wybrać się także na spacer z rodziną, która może go odwiedzać lub z innymi pensjonariuszami. Seniorzy w domach starców tworzą prawdziwe społeczności, a warunki, jakie zapewniają im właściciele i personel takiego ośrodka sprawiają, że starzeją się z godnością.

Dobry dom spokojnej starości we Wrocławiu znajduje się tutaj: http://phm.pl/phmim/index.php/domy-specjalistycznej-opieki-medycznej