Zastosowanie blach miedzianych

blachy miedziane

Blacha miedziana ma mnóstwo zalet, jest chętnie wykorzystywana między innymi na pokrycia dachowe.

Zalety dachu z blachy miedzianej

 

Blachy miedziane są świetnym materiałem na wykonanie poszycia dachu. Blacha miedziana jest bardzo odporna na korozję, dach wykonany z tego materiału może przetrwać w dobrym stanie wiele lat. Ocenia się, że trwałość poszycia wykonanego z blachy miedzianej to nawet 300 lat.

 

Na początku miedziany dach mieni się lekko rdzawym kolorem, z czasem pokrywa go patyna. Dzięki temu staje się jeszcze bardziej odporny na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne. W przeszłości blacha miedziana była używana tylko na dachy budowli sakralnych, dzisiaj chętnie wybierana jest także przez indywidualnych inwestorów.

Jaką blachę można kupić?

 

Coraz większe zainteresowanie inwestorów blachą miedzianą sprawiło, że na rynku dostępna jest ona w różnej postaci. Inwestorzy zainteresowani nabyciem blachy miedzianej mogą wybrać na przykład blachę w formie arkuszy.

 

To rozwiązanie wybierane jest bardzo często, blachy miedziane w arkuszach można przycinać do dowolnych wymiarów. Blacha miedziana jest wykorzystywana także do produkcji blachodachówek. Blachodachówki z blachy miedzianej są stosunkowo drogie, należą do materiałów kupowanych stosunkowo rzadko. Efekty wizualne, które zapewnia miedziana blachodachówka są wyjątkowo piękne.

Na jakich dachach blacha miedziana sprawdza się najlepiej?

 

Nie ma znaczenia czy zostanie wybrana blachodachówka, czy blacha miedziana w arkuszach, pokrycie dachu z tego materiału może zostać wykonane tylko na pełnym deskowaniu. Do wykonanie deskowania najlepiej jest wybrać drewno z iglastych gatunków drzew. Sprawdzają się także deski z drewna liściastego. Nie zaleca się jedynie wybierania desek, które wyprodukowane zostały z drzew mających bardzo kwaśny odczyn.