Czy warto zdecydować się na laserowe odmładzanie twarzy

laserowe odmładzanie sprzęt

Zabiegi kosmetyczne pozwalają w dość szybki sposób przywrócić skórze blask. Zabieg laserowe odmładzanie twarzy należy do grona ulubieńców. Laser nie jest metodą inwazyjną. Do odmładzania nie używa się żadnych igieł czy skalpela. Jeśli pacjenci boją się ostrych narzędzi chirurgicznych często decydują się na laser. 

Niezbędny sprzęt do laserowego odmładzania twarzy

Aby laserowe odmładzanie twarzy było możliwe stosuje się dwa rodzaje narzędzi. Jednym z nich jest laser frakcyjny. Urządzenie lasera wykorzystuje technologię frakcjonowanej foto termolizy. Podczas przyłożenia narzędzia do skóry tworzy się tzw. siatka nakłuć.

Mikrouszkodzenia na skórze powodują automatyczną regenerację tkanki. Małe otworki zaczynają się goić, a my po kilku dniach cieszymy się nową skórą. Zabieg laserowe odmładzanie twarzy często określany jest jako resurfacing.

Drugim rodzajem urządzenia na laserowe odmładzanie twarzy jest laser CO2. Dwutlenek węgla jest standardową metodą stosowaną przy odmładzaniu bezinwazyjnym. Na popularność metody może się przyczynić certyfikat FDA. Metoda działania jest podobna jak w przypadku fototermolizy.

Jak laserowe odmładzanie twarzy wygląda w praktyce?

Zanim klient przystąpi do zabiegu czeka go wizyta lekarska. Na wizycie lekarz prowadzi indywidualną konsultację. Lekarz mówi o szczegółach zabiegu  laserowe odmładzanie twarzy oraz ustala przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przed konsultacją warto wypić 2,5 litra wody w celu zminimalizowania uczucia obrzęku poza zabiegiem.

Procedura zabiegu laserowe odmładzanie twarzy zaczyna się od znieczulenia może być ono miejscowe oraz ogólne. Na początku kosmetolog ustala odpowiedni rodzaj natężenia wiązki lasera. Następnie dokonuje zabiegu na twarzy.

Podczas zabiegu pacjent ma zasłonięte oczy. Laser zastosowany na skórze powoduje delikatne pieczenie. Zwykle zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Po wykonaniu laserowe odmładzanie twarzy skóra jest lekko zaczerwieniona. Na twarzy może być widoczny lekki obrzęk.

Aby skóra leczyła się nieco szybciej niezbędne jest stosowanie zimnych okładów. Zaleca się stosowanie kremów nawilżających oraz unikania słońca. Zaczerwienie oraz obrzęk po zabiegu nie utrzymuje się dłużej niż 14 dni.

Efekty tuż po laserowe odmładzanie twarzy

Metoda z użyciem lasera jest widoczna zaraz po pierwszym zabiegu. Skóra staje się aksamitnie gładka oraz miękka w dotyku. Wszelkie zmarszczki wokół oczu zostają wygładzone. Plamki starcze oraz przebarwienia znikają. Najlepsze efekty uzyskuje się po 3 zabiegach.

Zobacz sprzęt do laserowego odmładzania twarzy: https://medikapoland.pl/pl/content/114-laserowe-odmladzanie-twarzy