Sejfy ognioodporne – gdzie się sprawdzą?

sejf

W wielu organizacjach można się spotkać z pytaniem, czy warto posiadać sejfy ognioodporne. Okazuje się, że to rozwiązanie chroni nie tylko przed ogniem, ale przede wszystkim przed włamaniem, które jest znacznie powszechniejsze i równie groźne. 

Który sejf będzie najbardziej odpowiedni?

Przed zakupem należy rozejrzeć się, co oferuje rynek.  Specjalistyczne sejfy ogniotrwałe wysokiej jakości spełniają liczne atesty pokazujące klasę odporności na działanie płomieni, wysokie temperatury oraz na włamanie. Producenci poddają sejfy testom obciążeniowym i dopiero po ostatecznej ocenie oferują do sprzedaży. Dzięki silnym zabezpieczeniom można być spokojnym, że cenne dokumenty, nośniki danych czy patenty są naprawdę bezpieczne.

Na jakie sejfy ognioodporne się zdecydować?

Wybór właściwej konstrukcji sejfu nie jest prostym wyborem. Jest wiele poziomów zabezpieczenia, które zapewniają ochronę przed różnymi czynnikami. Aby wybrać najlepsze sejfy ognioodporne należy dobrze zapoznać się z ofertą i zapytać fachowca, który potrafi odpowiednio doradzić. Informacje są szeroko dostępne na stronach internetowych sklepu, który sprzedaje sejfy firmom i osobom indywidualnym.

ogniotrwałe meble

Doskonała ochrona cennych rzeczy.

Z definicji sejf jest metalową, wzmocnioną szafką, która jest wyposażona w mechanizm ryglowy, elektroniczny lub jedno i drugie. Sejfy ogniotrwałe dysponują dodatkową ochroną przed ogniem. Płomienie są niezwykle niebezpieczne dla papierowych dokumentów, urządzeń elektronicznych oraz cennego sprzętu. Bardzo często ochrona cennych informacji, patentów, wartości niematerialnych i prawnych jest dziś dużo cenniejsza niż same przedmioty. Po spaleniu się dokumentów i utracie danych niemożliwe jest ich odzyskanie.

Klasy sejfów ogniotrwałych.

Według licznych parametrów technicznych sejfy ognioodporne dzieli się na przede wszystkim na dwie podstawowe klasy. Sejfy przeznaczone do ochrony dokumentów lub banknotów są oznaczane literą P. Natomiast wszystkie sejfy klasy DIS to rozwiązania dedykowane wszelkim urządzeniom elektronicznym, ledgerom, pendrivom oraz nośnikom pamięci masowej.

Zobacz na: https://www.szafy-sejfy.pl/category/sejfy-ognioodporne