Odżywki białkowe w diecie sportowca

odżywka białkowa

Każdy, kto poważnie podchodzi do tematów takich jak sport i aktywność fizyczna, poważnie myśli także o swojej diecie. Liczą się nie tylko kalorie, ale także ich źródło. Tłuszcze i węglowodany dostarczą nam energii niezbędnej podczas treningu. Podstawą będzie jednak białko, odpowiedzialne za budowanie masy mięśniowej.

W jaki sposób dostarczyć odpowiednia ilość białka?

Niedobory białka w diecie da się oczywiście uzupełnić klasycznymi pokarmami. Kurczak, ryby, jajka – to tylko przykład kilku. Jeśli natomiast zależy nam na łatwo dostępnym i przyswajalnym źródle, sięgnijmy po odżywki białkowe. Jeden napój białkowy to odpowiednik porcji kurczaka. Na diecie o wysokiej podaży kalorii będzie miało to niebagatelne znaczenie. W końcu prościej i przyjemniej wypić szejk proteinowy o smaku truskawki niż zjeść kolejnego kurczaka z brokułami w ciągu dnia, prawda?

Nic więc dziwnego, że suplementy takie jak odżywka białkowa cieszą się ogromną popularnością wśród bywalców siłowni i nie tylko.

Kiedy sprawdza się odżywki białkowe?

To produkt idealnie dopasowany dla osób aktywnych fizycznie, bez względu na cel treningowy. Odżywka białkowa dla sportowców to nic innego jak najwyższy poziom wsparcia w regeneracji zmęczonych mięśni. Regularne przyjmowanie porcji odżywki sprawia, że możemy ćwiczyć częściej i intensywniej. Dla osób chcących zrzucić kilka kilogramów, dzięki szerokiej ofercie smakowej, będzie doskonałym substytutem deseru na diecie, bez obaw o skład czy kalorie.

A ci z Was, którzy marzą o budowie masy mięśniowej – koktajl z odżywki białkowej uzupełni Wam braki budulca po ciężkiej sesji na siłowni, bez obciążania żołądka kolejną porcją jedzenia.

Przy intensywnych treningach biegowych czy siłowych, ale także na początku naszej kariery na siłowni – warto sięgać po odżywkę białkową, dobraną odpowiednio do naszych preferencji. Bez względu na to, czy interesuje nas redukcja tkanki tłuszczowej, czy budowanie masy mięśniowej, odżywka dodawana do koktajli czy posiłków sprawdzi się jako wsparcie w osiągnięciu celów sylwetkowych.

Zobacz odżywki białkowe i inne suplementy w sklepie: https://strefamocy.pl/pl/13-odzywki-bialkowe