Podział majątku Wrocław – gdzie szukać pomocy?

podział majątku

Gdy ludzie zamierzają wziąć ślub, to przeważnie nawet nie myślą o podziale majątku. Często nawet nie zastanawiają się nad tym, ani nie przejmują spisywaniem odpowiedniego dokumentu, które regulowałby, co należy do której ze stron. Jednak czasami może dojść do sytuacji, że potrzebny będzie rozwód, a wtedy przyda się adwokat podział majątku. Wrocław jest bowiem miastem, gdzie na pewno znajdą odpowiedniego specjalistę z tej dziedziny.

Jak wygląda majątek małżeństwa?

Wszystko zależy od tego, czy został spisany odpowiedni akt notarialny w kancelarii czy jednak nie. Jeśli nie, to prawo i tak reguluje, że część rzeczy w ogóle nie podlega podziałowi.

Chodzi tutaj o wszystko, do czego jedna ze stron nabyła prawa jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego, przedmioty osobiste, jak choćby szczoteczka do zębów, a także rzeczy, które przydają się w pracy i są do niej niezbędne, np. samochód czy laptop.

Inne rzeczy za to mogą podlegać podziałowi, chyba podpisano wcześniej odpowiedni akt. Można to zrobić jeszcze przed ślubem albo zaraz po nim. Nie ma zbyt dużego znaczenia. Chodzi w nim jednak o to, że każda ze stron posiada swój własny, osobisty majątek i nie ma części wspólnej, która w razie rozwodu podlegałaby podziałowi.

Co daje umowa o rozdzielności?

Każdy adwokat podział majątku wie doskonale, z czym wiąże się taka umowa. Choć oferuje całkiem sporo, to nie zapewni ochrony przed egzekucją świadczeń na rzecz wierzyciela. Chodzi bowiem o to, że zniesienie wspólności majątkowej w danym małżeństwie nie może doprowadzić do pokrzywdzenia jednej ze stron.

Jak wygląda podział majątku Wrocław?

Jeśli chodzi o wspólność majątkową, to ustaje ona na mocy prawa, gdy małżeństwo się rozwiedzie lub wraz ze śmiercią jednego z członków tej wspólnoty. Trzeba jednak pamiętać, że wspólny majątek, jaki dana para zgromadziła podczas całego swojego małżeństwa, nie jest dzielony na pół automatycznie między rozwodników.

Dlatego właśnie po stronie byłych małżonków leży to, by zadbać o odpowiednie formalności związane z podziałem majątku. Ułatwi to wiele formalności w przyszłości, dlatego warto zadbać o to wcześniej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: KancelariaGmerek.pl – adwokat podział majątku Wrocław