Butelki, kubki, bidony dla dzieci

butelka do picia dla dziecka

Wielu świeżo upieczonych rodziców często zastanawia się, z czego powinno pić dziecko. Oferta sklepów jest na tyle szeroka, że mając przed sobą tyle różnych butelek, bidonów czy kubków do picia, rodzice mogą poczuć się zagubieni i ciężko będzie im podjąć decyzję. Albo nie kupią nic, albo kupią za dużo niepotrzebnych rzeczy, z których ostatecznie nie będą korzystać. Żadne z tych dwóch rozwiązań nie będzie dobre. A jakie jest optymalne rozwiązanie?

Z czego powinno pić małe dziecko?

W przypadku najmłodszych dzieci wybór tego naczynia, z którego dziecko będzie pić mleko lub wodę jest stosunkowo prosty. Jedynym naczyniem, które w ogóle wchodzi w grę, są butelki dla niemowląt.

Butelki powinny znaleźć się w wyprawce każdego dziecka, zwłaszcza gdy mama planuje karmić mlekiem modyfikowanym. Ale nawet, gdy dziecko będzie karmione przede wszystkim piersią, dobrze jest mieć w domu butelkę, z której będzie można skorzystać w przypadku jakiejś awaryjnej sytuacji.

Butelki dostępne są w różnych rozmiarach oraz mają różne smoczki. Im starsze dziecko, tym większej butelki będzie potrzebować. W przypadku smoczków warto zwracać uwagę na ich oznaczenia. Inny smoczek musi być założony na butelkę z której pije noworodek, a inny na butelkę, z której pije sześciomiesięczne dziecko. Ważne, żeby się nie pomylić.

Kubek, bidon, butelka. Co wybrać dla starszego dziecka?

Gdy dziecko wyrośnie już z butelki stajemy przed wyborem kolejnego naczynia do picia. Najlepszym rozwiązaniem w tym momencie są kubki dziecięce lub bidony dla dzieci.

W pierwszej kolejności można zacząć od kubków dziecięcych, które wyposażone są w specjalny ustnik przez który dziecko pije. Najczęstszym wyborem rodziców są kubki niekapki, które skutecznie zapobiegają rozlewaniu różnych napojów przez dzieci. Nie da się ukryć, że małe dziecko nie raz i nie dwa razy upuści kubek lub będzie nim żywiołowo wymachiwać. W przypadku normalnych kubków ryzykowalibyśmy, że rzeczy w naszym domu ciągle będą pozalewane, w przypadku niekapków nie ma takiego niebezpieczeństwa.

Gdy dziecko opanuje już picie z kubków, to możemy zaproponować mu bidon dla dzieci. Korzystając z bidonów dziecko uczy się picia przez słomkę. Wybór bidonów w sklepach jest naprawdę szeroki, dostępne są również bidony w formie niekapków, gdybyśmy dalej chcieli ograniczać ryzyko rozlewania napojów.

Zobacz produkty do picia dla dzieci: https://www.marko-baby.pl/butelki-kubki-bidony-smoczki,217,produkty.html