Jakie powinny być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

okulary dla dzieci z filtrem uv

Zbliża się okres wiosenno-letni, który sprawia, że na zewnątrz coraz bardziej świeci słońce. W tym okresie więcej przebywa się na świeżym powietrzu. Niestety jest to czas kiedy dzieci często skarżą się na rażące słońce. W aucie można zastosować zasłonki, ale co w przypadku spaceru? Warto kupić okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – postaw na jakość

Spacerując po centrum miasta czy morskimi uliczkami można natknąć się na wiele punktów z okularami. Warto jednak mieć na uwadze zdrowie swojego dziecka i nie kupować okularów przeciwsłonecznych w przypadkowych miejscach. W takich punktach okulary zazwyczaj nie posiadają żadnych filtrów. Brak okularów przeciwsłonecznych lub złe ich dobranie może doprowadzić do zapalenia spojówek.

Najlepszym wyborem będzie wizyta w salonie optycznym gdzie okularynajwyższej jakości, posiadają niezbędne filtry i można je idealnie dopasować do buzi dziecka. W razie potrzeby optyk dopasuje również noski okularów tak by idealnie przylegały do nosa. Ochrona oczu przed szkodliwymi promieniami UV jest bardzo ważna w przypadku dzieci, ponieważ soczewka oka dziecka kształtuje się do wieku nastoletniego. Wcześniej za czym zakończy się cały proces soczewka jest niedojrzała i nie jest w stanie wyłapać szkodliwych promieni UV.

Jeśli nie masz czasu na odwiedzenie optyka stacjonarnie coraz więcej sklepów internetowych z akcesoriami dla dzieci ma w swojej ofercie okulary renomowanych firm, którym można zaufać.

Najważniejsze cechy dobrych okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych dla dzieci warto sprawdzić czy posiadają niezbędne atesty i spełniają normy. Jeśli tak można zastanowić się nad wybraniem modelu, który kształtem i kolorem będzie najlepiej dopasowany do dziecka.

Do głównych cech dobrych okularów należą:

  • zawierają filtr UV (najlepiej gdy są oznaczone znaczkiem UV100% lub UV 400),
  • nie zawierają w swoim składzie szkodliwych substancji (typu rtęć, bis fenol),
  • posiadają szkła 1 kategorii optycznej ( to szkła, które nie zniekształcają obrazu),
  • posiadają nietłukące się szkła (kto ma dziecko wie jak ważne jest bezpieczeństwo i to, że upadki podczas spaceru nie należą do rzadkości, dlatego tak ważne jest by okulary były bezpieczne)