Izolacja fundamentów — po co się ją wykonuje?

izolacja fundamentów

Fundamenty są podstawą każdego budynku. Aby jednak działały prawidłowo przez długi czas, to muszą one być odpowiednio zabezpieczone. Niskie temperatury oraz wilgoć, mają negatywny wpływ na konstrukcję budynków. Jeżeli fundamenty nie zostaną odpowiednio zaizolowane, to ich kondycja może szybko podupaść, co będzie prowadziło do wielu problemów w całym budynku. Izolacja fundamentów, powinna być wykonywana z wysokiej jakości materiałów, ponieważ muszą one spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

W sklepach internetowych znaleźć można folie fundamentowe, styropian i inne materiały izolacyjne, które są wysokiej jakości, dzięki czemu zapewniają odpowiednio i długotrwałą ochronę murowanych części domu. Dodatkowo za ich pomocą można dobrze uszczelnić powierzchnię, co pozwoli budynkowi przetrwać wiele lat bez uszkodzeń, które może powodować niska temperatura lub wilgoć.

Czym jest izolacja pozioma i pionowa fundamentów?

Kiedy mówimy o izolacji fundamentów, to trzeba rozróżnić izolację poziomą i pionową. Izolacja pozioma jest wykorzystywana przy łączeniu takich elementów jak ława oraz ściana fundamentowa. Również stosowana jest w przypadku łączeń ścian fundamentowych z zewnętrznymi. Przy wykonywaniu takiej izolacji, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, aby nie znalazła się ona poniżej poziomu hydroizolacji podłogi.

Izolacja pionowa jest natomiast stosowana na ścianach fundamentowych. Zabezpiecza ona budynek przed działaniem deszczu, wód gruntowych oraz wilgoci.

Czym jest folia fundamentowa?

Do wykonania izolacji pionowej oraz poziomej fundamentów wykorzystuje się folię fundamentową. Materiał ten musi być bardzo wytrzymały, ponieważ przez długi okres czasu musi chronić budynek. Montaż takiej foli fundamentowej jest realizowany przy użyciu specjalnej taśmy samoprzylepnej lub specjalistycznego kleju.

Bardzo popularnym materiałem służącym do izolacji fundamentów jest masa asfaltowa, którą można nakładać przy użyciu szczotki, wałka lub pędzla. Nie można zapomnieć nigdy o odpowiednim izolowaniu fundamentów, ponieważ zapewnia im to długowieczność. Warto więc zdecydować się na zakup produktów sprawdzonych o dobrej jakości.

Folie fundamentowe oraz inne materiały do izolacji fundamentów znajdziesz w sklepie budowlanym: http://www.ekodomdg.sklep.pl/produkty/mury-i-fundamenty/izolacja-fundamentow,2,6554